Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 4 людини

Історія розвитку освіти

Дата: 24 лютого 2022 о 09:36
Автор: Драч В. Ю.

    Вважається якщо духовне життя села Грушева, тісно пов'язане з Грушівським монастирем то світська освіта в селі почалася в 20-ті роки минулого століття,за часів буржуазної Чехословаччини. За сприяння уряду в селі було відкрито церковно-приходську школу з початковим рівнем навчання,мова навчання була румунська. Основний предмет - Закон Божий. Переважав єдиний метод навчання - зубріння. За будь-яку провину застосовувалося фізичне покарання. Вся система освіти була спрямована на те, щоб учні захищали інтереси Чехословацької республіки. Більш наближеною до інтересів народу була освіта періоду Карпатської України, яка нажаль проіснувала недовго. Управителем (директором) був призначений В. Міровець, який був жорстоко убитий хартіетами. На фасаді школи встановлено меморіальну дошку на честь В. Мірявця.

    З приходом угорців освіта в селі не покращилася,а навпаки погіршилася. Хартисти намагалися омадяризувати населення, будь-який прояв вільнодумства жорстоко переслідувався.

     Тому не дивно, що писемність на селі була мала. Батьки через матеріальні негаразди не пускали дітей до школи.

       В жовтні 1944 року село Грушево було визволено від німецько-фашистських загарбників. Радянська влада почала будувати свою систему освіти. Було запроваджено обов'язкову семирічну освіту. Рівень неписемності сягав більше 90%. Місцевих педагогічних кадрів майже не було. Для вирішення питання ліквідації неписьменності і дальшого розвитку освіти було прийнято рішення направити на Закарпаття, в тому числі і в Грушево, молодих вчителів зі східних областей України. Зокрема в наше село було направлено Сеч Г.П., Борка Г.П., Москаль К.А., Пітух М.П. і інших. Першими директорами Грушівської семирічки були: Шпонтак М.Ю., Павленко В.Г., Біжко В.О. Завдяки їхнім старанням на середині 50-х років, було повністю ліквідовано неграмотність. В 1958 році було запроваджено обов'язкове восьмирічне навчання. Кількість дітей в школі зростала. Школа «розміщувалася в 5-ти не пристосованих приміщеннях. Виникла крайня необхідність будівництва сучасної школи. За ініціативою директора школи Біжка Василя Ом., народним методом була побудована нова школа на початку 60-х років. Вона була реорганізована в середню школу. Перший випуск середньої школи відбувся в 1965 році. За цей час директорами середньої школи були: Біжко В.О., Лева І.І., Сеч М.В., Драч В.Ю., Біжко В.В., Крегул М.І. В даний час директором школи є Драч В.Ю..

   Поступово почав змінюватися і педагогічний колектив. Почали з'являтись учителі з колишніх випускників школи. Першою вчителькою села була Домбай Юлія Іванівна.

      Зараз більше половини вчителів школи це колишні учні нашої школи. Із зростанням кількості учнів, старе приміщення школи не могло вмістити таку кількість І у школі були змушені займатися у дві зміни. Ш Суло важко і для дітей і для вчителів. Визріла необхідність добудови ще одного навчального корпусу. Він був збудований на початку 90-х років. Зараз ми навчаємось одну зміну.

     Матеріально-технічна база школи непогана. Вона дає можливість давати глибокі і міцні знання нашим учням. Навчально-виховний процес здійснюють 70 чоловік. Всі педагоги мають відповідну фахову освіту. Результати нашої роботи говорять самі за себе.

$IMAGE1$

       З кожним роком все більше випускників нашої школи продовжують навчання у вищих навчальних закладах. Багато учнів є переможцями і призерами з різних видів спорту, переможцями районних оглядів художньої самодіяльності. Клопітка робота педагогічного колективу дає свої плоди. Випускники нашої школи працюють у структурі виконавчої влади, в органах правопорядку, вчителями, медиками, інженерами, культпрацівниками і в інших сферах народного господарства.

     Школа і село можуть пишатися такими своїми односельчанами-випускниками нашої школи, як Кустрьо Валерій Іванович - завідуючий хірургічним відділенням Берегівської міської лікарні, Мацола Михайло Михайлович завідуючий обласним наркодиспансером, Варга Василь Іванович -- начальник відділення державної інспекції Тячівського району, підполковник міліції, Варга Іван Васильович прокурор прокуратури Тячівського району, Югас Олександр Олександрович  начальник управління праці та соціального захисту населення, Крайниківський Василь Юрійович колишній Президент спортивної федерації карате Російської федерації, Ісрафілов Руслан -- член національної збірної України з греко-римської боротьби.

    Багато вчителів є випускниками школи. Цей далеко неповний список засвідчує, що робота педагогічного колективу завжди була спрямована на розвиток особистості, навчання і виховання гідних громадян суспільства.

        В 1990-1992 рр. здано експлуатацію добудований навчальний корпус на 250 місць.

        В 2003 р. у школі проведено за сприяння відділу освіти Тячівської РДА:

1.  Капітальний ремонт даху старого корпусу;

2.  Капітальний ремонт системи опалення та котельні, електромережу старого корпусу;

3.  Відремонтовано капітально стелю перекриття ІІ-го поверху старого корпусу;

4.   Добудовано 2 класні приміщення;

5.   Обладнано і введено в дію комп'ютерний клас;

6.   Реконструйовано систему водопостачання та будівлю насосної.

      В 2012 році за сприянням Тячівської РДА в проекті програми розвитку ООН в Україні в школі замінено 96 вікон та 4 дверей на пластикові, що дало можливість в достатній кількості зберігати енергоресурси.

      За сприяння опікунської ради школи та підтримці батьків в 2012 році збудовано 2 внутрішні туалети.

          1 вересня цього навчального року урочисто пройшло святкове відкриття спортивного майданчика з штучним покриттям.

         В школі є 31 класне приміщень, 14 кабінетів, комп'ютерний клас, приміщення бібліотеки, кабінет медичної сестри, спортигліий зал, кабінети директора та заступників, тощо.

          Територія школи становить 0,8 га.

       В школі навчаються 683 учні, їх навчають 77 педагогів, з них 20 -"Старших учителів вчителів, категорії займаній повністю. Потреба у вчителеві фізичного виховання.

     В   основному   колектив   опирається   на   досвідчених   педагогів, працюють творчо, використовуючи різні форми і методи роботи.

       Грушівська загальноосвітня школа І-ІП ступенів, Грушівської сільської ради Тячівського району Закарпатської області є юридичною особою, має печатку, штамп, ідентифікаційний номер.

        Головною метою навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття базової загальної середньої освіти.

        Головними завданнями навчального закладу є:

√  забезпечення реалізації права громадян на базову загальну середню

освіту;

√  виховання громадянина України;

√  виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

√  формування і розвиток соціальне зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;

√  виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;

√  розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду; реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

√  виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів;

√  створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.

        Навчальний заклад в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету. Міністрів України від 14 червня 2000 року № 964, іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

         Навчальний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України, та власним статутом.

           Навчальний  заклад  несе  відповідальність  перед  особою,  суспільством   і державою за:

√  безпечні умови освітньої діяльності;

√  дотримання державних стандартів освіти;

  • дотримання договірних зобов'язань з іншими суб'єктами освітньої, виробничої,    наукової   діяльності,   у   тому   числі   зобов'язань   за міжнародними угодами;
  • дотримання фінансової дисципліни.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.